अस्ट्रेलियाको न्यूनतम पारिश्रमिक ३.७५ प्रतिशतले बढ्ने

 

काठमाडौँ, जेठ २४ गते । अस्ट्रेलियाको न्यूनतम पारिश्रमिक जुलाईको सुरुदेखि ३.७५ प्रतिशतले बढ्ने औद्योगिक सम्बन्ध न्यायाधिकरण फेयर वर्क कमिसनले फैसला गरेको छ ।

जुलाई १ देखि, न्यूनतम ज्याला २३.२३ अस्ट्रेलियन डलर १५.४७ अमेरिकी डलर प्रति घण्टाबाट बढेर २४.१० अस्ट्रेलियन डलर १६.०५ अमेरिकी डलर प्रति घण्टा, वा ९१५.९० अस्ट्रेलियन डलर ६०९.९९ अमेरिकी डलरप्रति हप्ता ३ घण्टाको आधारमा बढ्नेछ ।

आयोगका अनुसार अस्ट्रेलियाली श्रमशक्तिको २०.७ प्रतिशत वा करिब २६ लाख मानिसलाई न्यूनतम ज्यालादर दिइन्छ । प्रवाह–अन प्रभावहरूको लेखाङ्कनपछि न्यूनतम पारिश्रमिकमा वृद्धिले सबै अस्ट्रेलियाका कर्मचारीहरूको एक चौथाइलाई असर गर्ने अनुमान गरेको छ ।आयोगले न्यूनतम पारिश्रमिकलाई मुद्रास्फीति दरभन्दा धेरैले बढाउनु उपयुक्त नभएको बताएको छ ।

अप्रिलसम्मको १२ महिनामा मुद्रास्फीति ३.६ प्रतिशतले बढेको अस्ट्रेलियन ब्युरो अफ स्ट्याटिस्टिक्सले मेमा जनाएको छ । ट्रेजरी प्रक्षेपणका अनुसार सन् २०२४ को अन्त्यसम्ममा मुद्रास्फीति ३ प्रतिशतभन्दा तल झर्ने लक्ष्य छ । सिन्ह्वाको सहयोगमाप्रतिक्रिया दिनुहोस्

यो पनि हेर्नुहोस्...